Content marketing

Zajmujemy się kompleksowymi działaniami z zakresu content marketingu. Począwszy od opracowania strategii komunikacji dla sektorów B2C i B2B po ich wdrożenie w kanałach digitalowych.

strategia komunikacji
taktyka
tekst i grafiki
promocja i dystrybucja tworzonych treści

… dla kogo?
Marki potrzebujące nowej strategii komunikacji
Współpracujemy z każdą marką, która stoi przed wyzwaniem wypracowania nowego sposobu komunikacji.
Firmy, które potrzebują nowej taktyki
Pomagamy firmom, które mają określoną strategię komunikacji, ale potrzebują pomocy w opracowaniu taktyki tworzenia treści i ich dystrybucji.
Firmy, które potrzebują wysokiej jakości treści w ramach zaplanowanej kampanii
Zajmujemy się przygotowywaniem wizualizacji, zarówno statycznych jak i animowanych, a także copywritingiem w ramach nowych kampanii.… w jakim celu robimy content marketing?

Sposób, w jaki komunikujemy się z odbiorcami, jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na ich decyzje zakupowe i opinie o marce. Pomagamy firmom, które szukają właściwej drogi dotarcia do swoich potencjalnych klientów. Tworzymy strategie, taktyki, treści oraz plan promocji i dystrybucji. Współpracujemy z firmami, które potrzebują partnera, który zagwarantuje holistyczne podejście do całego procesu komunikacji. Celem content marketingu jest efektywne dotarcie z przekazem. Bez odpowiedniej strategii i materiałów to się nie uda.


… jak długo?

Stworzenie odpowiedniej strategii, taktyki, a następnie planu promocji dystrybucji treści zajmuje zwykle około 3 tygodni. W zależności od zapotrzebowania na rodzaj contentu i jego format, powstaje on w okresie około 2-3 tygodni.

Proces tworzenia treści dostosowany jest do potrzeb klienta. Najczęściej na początku dobieramy koncepcje odpowiednie do celu, który klient chce osiągnąć. Proponujemy styl komunikacji, kanały, formaty, częstotliwości oraz plan promocji materiałów. W kolejnym etapie przygotowujemy również wizualizacje – zarówno statyczne grafiki, jak i animacje czy treści video.


… jakich narzędzi używamy?
Frameworks
Praca nad strategią i taktyką komunikacji często opiera się na sprawdzonych frameworkach, takich jak propozycja wartości, archetyp marki, lejek sprzedażowy itp.


Plan promocji
Mając wypracowaną koncepcję komunikacji przygotowujemy ścieżkę działań promocyjnych ze wskazaniem kanałów promocji i formatów.

Grafiki
Do tworzenia ilustracji statycznych zwykle używamy Adobe Illustrator i Adobe Photoshop. Animacje wykonujemy zwykle w Adobe After Effects.

… co
zyskujesz?
  • holistyczne podejście w zakresie content marketingu
  • wizualizacje dostosowane do specyfiki kanału
  • copywriting dostosowany do strategii, kanału i formatu
  • kompleksowy plan promocji i dystrybucji treści

 


… na koniec …

Content marketing obejmuje szereg różnych działań. Za każdym jednak razem przy tworzeniu materiałów należy wziąć pod uwagę kluczowe kwestie, takie jak: cele, strategia komunikacji, specyfika grupy odbiorców czy plan dystrybucji. Każdy z tych etapów powinien być dobrze przemyślany i spójny. Dzięki temu zwiększymy szanse na dotarcie z naszym przekazem do interesującej nas grupy osób i zainincjujemy oczekiwane działania.

 

Inne projekty z kategorii content&growth:

Masz dla nas wyzwanie? Napisz:
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt

Współpraca z Kreatikiem opierała się na zaangażowaniu i głębokim zrozumieniu potrzeb klienta. Sprawna komunikacja, profesjonalizm i wspólne znajdowanie rozwiązań – to najlepsze podsumowanie pracy nad naszym projektem. Bardzo rekomenduję.
Dominika Jeżowska
Eurocash Dystrybucja

Dzielimy się wiedzą na temat rozwoju

Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Masz dla nas wyzwanie?
Piotr Pawłowski
New Business Sales Manager
+48 531 267 965 piotr.pawlowski@kreatik.pl
Wyceń projekt
en pl