Eurocash Marketplace

Wyzwanie

Eurocash, nasz wieloletni klient, chcąc wykorzystać potencjał nowych technologii, postanowił ułatwić realizację zamówień towarów właścicielom sklepów i producentom, z którymi współpracuje.

Do istniejącej już platformy internetowej, umożliwiającej składanie zamówień online, postanowiono dołączyć platformę pozwalającą na zamawianie asortymentu bezpośrednio od dostawców, których towary nie mogły znaleźć się w magazynie Eurocash. Naszym zadaniem było stworzenie części platformy dedykowanej sprzedawcom oraz osobom zajmującym się administracją portalu.

O powstaniu platformy rozpisywały się portale branżowe, m.in. Business Insider czy Wiadomości Handlowe, gdzie można było przeczytać opinię prezesa Grupy Eurocash Luisa Amaral na temat platformy: 

Ostatecznyefekt 
Ostatecznyefekt 
Ostatecznyefekt 
Ostatecznyefekt 

Pracę rozpoczęliśmy od zmapowania user flow, na podstawie którego powstały makiety, a następnie interaktywny prototyp.

Sporym wyzwaniem było uproszczenie procesu konfiguracji konta, przez który przechodzi każdy nowy użytkownik platformy, aby móc rozpocząć sprzedaż swoich produktów. Pracowaliśmy również nad przełożeniem języka branżowego na bardziej przystępny dla odbiorcy.

Nasze rozwiązania testowaliśmy z przedstawicielami firm, którzy mieli w przyszłości korzystać z platformy. Na tym etapie największym wyzwaniem była sekcja dotycząca konfiguracji konta na stronie, która jest niezbędna, aby korzystać z platformy. Projekt wymagał stworzenia bardzo zaawansowanego prototypu, który powstał w UxPinie i służył nam do wykonania rzetelnych testów na użytkownikach.   

Na podstawie zaakceptowanych makiet powstał przejrzysty projekt graficzny oparty na identyfikacji wizualnej grupy Eurocash. Aby zapewnić odbiorcom jak największą czytelność informacji, do kolorów bazowych – bieli i szarości – dodaliśmy wyraźne akcenty zieleni i czerwieni.

Wyniki naszych
starań

O powstaniu platformy rozpisywały się portale branżowe, m.in. Business Insider czy Wiadomości Handlowe.

Współpraca z Kreatikiem opierała się na pełnym zaangażowaniu i głębokim zrozumieniu potrzeb klienta. Sprawna komunikacja, profesjonalizm i wspólne dotarcie do rozwiązań – to najlepsze podsumowanie naszego projektu. Bardzo polecam.
Dominika Jeżowska
Eurocash Dystrybucja

Osoby odpowiedzialne
za ten projekt

We devise. We design. We deploy.

Dlaczego jesteśmy tak dobrzy w tym, co robimy? Ponieważ nasz zespół tworzą ludzie doświadczeni w pracy w różnych branżach, z różnym wykształceniem i niezwykłymi pasjami, które rozwijamy po pracy.
Maria Połońska
CEO
Dawid Bartodziej
Head of Delivery
Monika Konarzewska
Head of UX Design
Wyceń projekt
en pl