BORJOMI
Stan Borjomi

Wyzwanie

Borjomi to producent gruzińskiej mineralnej wody pochodzenia wulkanicznego, która eksportowana jest do ponad 30 krajów świata. Borjomi posiada wieloletnią tradycję i uznawana jest za jedną z najbardziej ekskluzywnych wód na świecie. Firma IDS Borjomi International to lider w kategorii naturalnych butelkowanych wód w krajach WNP i krajach Bałtyckich.

Naszym zadaniem było stworzenie strategii marketingowej dla marki na polski rynek. Celem naszych działań jest wzrost świadomości wśród konsumentów, a co za tym idzie podniesie sprzedaż wody Borjomi w Polsce. 

Ostateczny efekt 
Ostateczny efekt 
Ostateczny efekt 
Ostateczny efekt 

Stworzyliśmy strategię komunikacji opartą na czterech archetypach, których zachowania są tożsame z wyznawanymi przez markę wartościami. Grupami docelowymi są: foodies, miłośnicy sztuki, pasjonaci podróży i amatorzy aktywnego trybu życia.

Hasłem przewodnim kampanii jest STAN BORJOMI – stan umysłu Borjomi. Kryją się za nim takie cechy jak aktywność, ciekawość świata, otwartość na nowe doznania i smaki oraz kreatywność. Stan Borjomi utożsamiany jest z pozytywnym podejściem do życia i czerpania z niego jak najwięcej – podróżowania w nowe miejsca, smakowania różnych potraw, sprawdzania się w sporcie i bycia na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi. 

Zaplanowaliśmy kompleksowe działania obejmujące: media społecznościowe, kampanię bumper ads, nowy landing page oraz eventy. Wszystkie komunikaty kierowaliśmy do czterech grup docelowych spersonalizowanym dla nich przekazem.

Wszystkie działania oparte są na ustalonych z klientem kluczowych wskaźnikach efektywnoścI, dzięki czemu sukcesywnie śledzimy wyniki naszych działań.

Kreatik jest naszym partnerem marketingowym w Polsce od 2018 roku. W ciągu ponad rocznej współpracy zrealizowali dla nas dwie kampanie: Stan Borjomi oraz Masz Charakter. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, dlatego podtrzymujemy ją i wspólnie z Kreatikiem planujemy kolejne działania.
Tatjana Rudiene
Head of Marketing, IDS Borjomi Europe, UAB
Firma była zadowolona z reakcji na projekt, które generalnie były pozytywne. Firma jest przekonana, że projekt będzie skuteczny, ponieważ zespół zdobył nagrodę marketingową za swoje wysiłki w tym zakresie. Ciekawe było podejście zespołu do tematu.
Alicja Gaca
CEO, Fundacja Głosem Zwierząt
Zespół Kreatik wprowadził mnie w cudowny świat kreatywnego myślenia projektowego, przesuwając multidyscyplinarne zespoły do granic naszych możliwości twórczych. Maria i jej zespół potrafią połączyć rozległą wiedzę na temat definiowania problemów i technik generowania pomysłów z zaangażowaniem w warsztaty o dużej energii i zmysłem biznesowym.
An Louwagie
Business Consultant in Bisnode Belgium

Osoby odpowiedzialne
za ten projekt

We devise. We design. We deploy.

Dlaczego jesteśmy tak dobrzy w tym, co robimy? Ponieważ nasz zespół tworzą ludzie doświadczeni w pracy w różnych branżach, z różnym wykształceniem i niezwykłymi pasjami, które rozwijamy po pracy.
Maria Połońska
CEO
Magdalena Węcłaś
Content Manager
Joanna Kluczka
Head of UI Design

Masz dla nas wyzwanie? Napisz:
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt
Wyceń projekt

Wyceń projekt
en pl